Користь від плавання, або чому потрібно це навіть танцюристам

0

Як часто дорослі прокидаються вранці від різких болів в спині. А як часто такий біль дає про себе знати тоді, коли людина працює … А ось дивлячись на веселих дітей, батьки радіють, що хоч їх малюкам подібні проблеми не знайомі. Здорова спина дитини — турбота батьків!

Однак, мало хто замислюється, що здорова спина (і в першу чергу хребет) закладається саме в дитинстві. І саме від мам і тат залежить — чи будуть у їхніх дітей в майбутньому такі ж здорові спини чи ні.

Але при цьому не всі батьки замислюються про те, як їх чадо сидить ха столом, коли робить уроки або грає в комп’ютер, які вправи діти повинні робити, щоб зміцнити м’язи хребта, а адже правильна постава дитини — це запорука здоров’я його спини на довгі роки .

1

Саме тому лікарі радять батькам віддавати своїх малюків на плавання як модно раніше. Адже плавання — це той вид спорту, який дозволяє зберігати здоров’я спини дитини краще, ніж фігурне катання або легка атлетика, наприклад.

Причому, саме плавання є найкращим профілактичним засобом для запобігання болю в спині в майбутньому. Але якщо якісь порушення хребта вже є (а про це і говорять болю в спині), то тільки походами в басейн тут не обійтися.

Хребет складається з безлічі хребців і дисків, які самі по собі ніяких навантажень не витримують. І тільки завдяки тому, що їх, як каркасом оточує безліч м’язів, людина може ходити і бігати, носити тяжкості і займатися будь-якою роботою.

Але для того, щоб людина могла піддавати хребет різних навантажень, м’язи спини повинні бути добре натреновані. І саме плавання є одним з найкращих тренажерів для хребта і його м’язів.

Але люди не завжди розуміють, що турбота про здоровий хребті повинна починатися з тренування м’язового апарату, вони вважають головною справою зміцнювати кістки хребта.

giWZm2gY1nI

Саме тому приймають кілограмами препарати кальцію і фосфору, проте для здоров’я спини сприяє зміцненню кісток не найважливіше. Адже навантаження на хребет вирішуються не стільки тим, що його хребці стають міцнішими, скільки станом тих м’язів, які його підтримують.

Регулярні заняття плаванням допомагають малюку найбільш ефективно тренувати всі м’язи тіла. Причому, бажано, щоб у воді крихітка знаходився хоча б по годині в день.

На жаль, чим старше стає чадо, тим менше часу у нього залишається на заняття спортом, так як навчання поглинає практично все його вільний час. А вже коли дочка або син сам стає дорослим, то часу на відвідування басейну немає абсолютно, тому турбота про стан м’язів відкладається «на потім». Однак подібне ставлення до свого здоров’я неприпустимо.

Варто пам’ятати, що коли починаються болі в спині, тут вже пізно замислюватися про тренування м’язів, а доводиться лікувати наслідки нехтування до здоров’я найголовнішого в організмі органу — хребта. Ось чому так важливо, щоб школи в ідеалі крім спортивних залів були б обладнані басейнами.

На жаль, в нашій країні це поки відноситься до розряду фантастичних ідей. Навіть у великих містах є достатня кількість басейнів для загального користування, а вже облаштування їх в школах не під силу місцевим бюджетам.

Зазвичай батьки питають у лікарів, з якого віку малюкам можна займатися плаванням?

Відповідь педіатрів однозначна — з моменту загоєння пупкової ранки.

І ті півгодини, проведені немовлям у великій ванні, коли він під наглядом батьків дриґає і руками, і ногами, служить відмінним тренуванням всіх м’язів його тільця, а після такого купання в прохолодній воді у крихти прокидається апетит, і нормалізується нічний сон.

Крім того, подібні водні процедури прекрасно гартують дитячий організм. Причому бажано подібні заняття плаванням не припиняти і далі.

А коли у малюка починаються проблеми зі спиною, то батьки починають шукати винуватих. Але ж починати треба з себе. Саме батьки повинні допомагати своєму синові чи доньці в усьому, вчити його і займатися зміцненням його здоров’я.

І тут слід пам’ятати, що навантаження на хребет більше не тоді, коли дитина стоїть або бігає, а тоді, коли він сидить!
І його ще не зміцнілий хребет під впливом цих навантажень потихеньку починає викривлятися — адже м’язи дитячого хребта теж вимагають тренування, щоб утримувати хребет прямим.

Саме тому батькам слід стежити, щоб у школяра на годину сидіння перед комп’ютером або за уроками доводилося по дві години активних прогулянок на вулиці (або в басейні). І якщо років двадцять тому дітки сиділи тільки в школі на уроках чи вдома, коли готували домашні завдання, а потім носилися на вулиці, так як вдома їм було не так цікаво, то зараз все кардинально змінилося.

З’явилися комп’ютери, всілякі ігри на них, телебачення створило безліч дитячих каналів, де для кожної вікової групи дошкільнят і школярів завжди знайдуться цікаві передачі або фільми. І чадо вже не прагне йти гуляти, йому значно цікавіше стало вдома.

Малюки ще не розуміють, чим небезпечне сидіння годинами біля екранів телевізорів або біля монітора комп’ютера, це завдання батьків зайняти учня так, щоб навантаження на його хребет не були надмірними. Необхідно пам’ятати, що всі органи діток ростуть і розвиваються практично до тих пір, поки він не стає дорослою.

І саме батьки повинні піклуватися про те, щоб запобігти ймовірним порушення розвитку в організмі дитини.

Звичайно, важко виділити, який внутрішній орган у малюків найбільш головний, вони всі важливі і необхідні, і кожен з них повинен бути здоровим, щоб організм дитини працював, як годинник. Однак саме міцний хребет служить запорукою того, що доросла людина зможе жити активним життям, буде справлятися з усіма справами, які йому необхідно зробити, і при цьому не мати проблем зі спиною.

Здорова спина у дитини в дошкільному і шкільному віці — запорука здоров’я у зросли життя. І чим більше будуть натреновані м’язи хребта в дитинстві, тим довше в дорослому віці спина не буде боліти.