Що означає безвізовий режим ЄС з Україною

image24327867_4df05574242275728a2de3a2cee187c1
У п’ятницю, 18 грудня, Єврокомісія представила звіти про виконання Грузією і Україною умов для скасування візового режиму. Як і очікувалося, Брюссель позитивно оцінив прийняті обома країнами заходи і рекомендував введення з ними безвізового режиму. Режим цей хоча і безвізовий, але не безумовний. Громадянам Грузії і України слід звернути увагу на застереження і вимоги, які вони повинні виконати, щоб скористатися правом в’їжджати на територію Євросоюзу без попереднього відвідування посольства або консульства тієї чи іншої країни ЄС.

Якщо пропозиція Єврокомісії не зустріне протидії з боку членів союзу, то імовірно візовий режим з Грузією і Україною буде скасований влітку або восени 2016 року.

0000es_0
У 30 країн — без віз, але з умовами

Тоді Грузія і Україна потраплять до списку країн, громадянам яких не потрібні візи для в’їзду в Шенгенську зону. У квітня 2014 року аналогічний статус першою з колишніх республік СРСР, не рахуючи країн Балтії, отримала Молдавія. Візи громадянам Грузії та України не будуть потрібні для подорожей у всі держави ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії. Безвізовий режим поширюється також на що не входять до Євросоюзу Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Першою вимогою для цього є наявність біометричного паспорта. Громадянам Грузії і України важливо пам’ятати і те, що вони зможуть перебувати на території держав Шенгенської зони в цілому не більше 90 днів протягом півроку. Порушення цього правила може призвести до занесення до Шенгенської інформаційної системи (SIS) і забороні на в’їзд до ЄС. Працювати не можна, вчитися — за деяких умов

Безвізовий режим не дає права на працевлаштування в країнах ЄС — для цього потрібно окремо отримати дозвіл на роботу. Більше того, для працевлаштування в більшості держав Євросоюзу громадянам Грузії та України все одно буде потрібно віза, навіть якщо вони мають намір працювати не більше трьох місяців. Що стосується навчання, то якщо мова йде про короткотермінові курси до 90 днів, то можна обійтися без оформлення візи та спеціальних дозволів. Але якщо термін навчання перевищує три місяці, то якісь документи знадобляться. У такому випадку краще звернутися в посольство або консульство тієї держави, де буде проходити навчання, так як в різних країнах відповідні правила варіюються.

Документи, які потрібно взяти з собою Перетинаючи кордон Шенгенської зони, громадянам Грузії та України потрібно мати при собі практично всі ті документи, які вимагаються звичайно для отримання візи. Може вистачити і біометричного паспорта, але співробітник імміграційної служби вправі попросити підтвердити мету та умови поїздки, довести наявність достатньої кількості коштів для перебування на території ЄС і подальшого возращения. Зокрема, для доказу платоспроможності може знадобитися пред’явити дорожні чеки, підтвердження бронювання житла, готівкову валюту і навіть наявність коштів на кредитній картці. Необхідна сума безпосередньо залежить від тривалості та вибору країни або країн поїздки. У разі відвідання родичів або знайомих слід мати при собі запрошення та інформацію про який запрошує — адреса і телефон. Відповідно, якщо метою є участь у діловій або наукової конференції, то бажано мати з собою запрошення на неї. А якщо громадянин їде вчитися, то — підтвердження про зарахування до навчального закладу. Дорожня медстраховка не обов’язкова, але, наприклад, консульства країн ЄС в Молдавії рекомендують молдаванам її все ж оформити. Те ж саме стосується і зворотного квитка. Безумовно, громадянам Грузії та України доведеться брати з собою в подорож чимало документів, але їм не потрібно буде звертатися за візами до консульств, платити за них і чекати оформлення.