Чому потрібно тренуватися навіть втомленим

YCQ0h9HWv3A

Всім знайоме відчуття втоми під час тренування. Скажімо, пробіг ти вже 15 кілометрів марафону, і все прекрасно. А ось на 16 сили тебе покинули повністю: м’язи болять відразу всі і одночасно, в голові стукає пульс, а ноги просто відмовляються бігти далі. Ось саме зараз вам дійсно необхідно зробити над собою зусилля.

Немає проблем, якщо ви до цього успішно тренували своє тіло і свідомість на подолання подібних перешкод. Але, найчастіше, проблеми виникають. Нічого не хочеться більше, ніж просто перервати цю смугу непотрібних випробувань і, врешті-решт, трохи відпочити. Сьогодні ми розповімо вам, чому так важливо продовжити заняття, навіть статут до такої міри. Адже саме таке навантаження дозволить стати вам справжнім атлетом.

Перед тренуванням
Непомірна тяжкість, яку ви часто відчуваєте безпосередньо перед тренуванням, знаходиться не в тілі, а в голові. Організм ніколи не розумів і розуміти не буде, навіщо це ви звалюєте на нього зайві навантаження за відсутності екстремальних ситуацій. Не слухайте доводи ледачого розуму, що нашіптував забігти на півгодинки додому і відпочити, а вже потім! Ідіть в зал. Тренування рівень енергії організму не знижувати, а підвищує. Так що, після заняття, навіть самого важкого, вам все одно стане легше.

Низький рівень енергії
Після першої половини тренування, ви починаєте відчувати втому. Це друга спроба організму заощадити накопичену на дивані енергію, боротися з нею не так просто. У другій частині заняття, або під самий його кінець, спортсмен відчуває цілком зрозумілу втому. Концентрація знижується, хочеться все кинути і поїхати, врешті-решт, до затишного будинку. Переступите через себе і виконайте намічений план до кінця. Це в рази підвищить витривалість і працездатність організму.

Причини втоми
Цілком можливо, що «спонсором» вашої сьогоднішньої втоми виступає робоче місце. Занадто тривалий час, проведений за столом, в зручному (тим більше — не зручному) кріслі зовсім не стане накопичувачем енергії. Вам допоможе невелика, але інтенсивне тренування, після якої в кров поcтупіт серотонін і ендорфін.

Подолання себе
Не варто забувати і про психологічні переваги. Коли ви навчитеся протистояти втомі, долати труднощі складної тренування, тоді й отримаєте приємний бонус у вигляді впевненості. Це розширить ваші можливості і покаже, що, насправді, ви можете зробити набагато більше, ніж здається на перший взгляд.е

Інтервальні тренування
Користь інтервального тренінгу відкрили ще в 1960-х роках минулого століття. Вони дозволяють трудитися на максимумі сил і непогано заощаджувати час. Крім того, втому після таких занять набагато нижче, ніж після звичайних тренувань: штучно підхльоснутий серцевий ритм переганяє насичену киснем кров з високою швидкістю, спортсмен відчуває себе сильніше, розумніше і витривалішими.