Розминка

yak-robiti-rozminkuПереважна більшість про неї знають, розуміють її важливість, але так само, багато її нехтують, і це велике упущення. Мова йде про розминку перед тренуванням. Перед будь тренуванням, повинна бути розминка. Цим ніколи не можна нехтувати! Ось дані спортивної фізіології:

1) М’язи в спокої отримують близько 15% від хвилинного об’єму кровообігу, а при м’язовій роботі — 88%!

2) За деякими даними температура м’язів у спокої становить 33-34 ° С, а після розминки підвищується до 38,5 ° С, і ставати оптимальної для протікання метаболічних процесів у тканині. А при зниженні температури, різко падає.

3) Розминка сприяє підвищенню ферментативних реакцій в м’язах, прискоренню лімфо- і кровообігу, терморегуляції. А при цьому, підвищується здатність сполучних тканин до розтягування (особливо м’язів і сухожиль). Вона так само сприяє поліпшенню насичення тканин киснем.

4) Розминка — процес активний, а значить, її не можна замінити пасивними процедурами, — лазнею, масажем.

Найважливіший результат активної розминки — регуляція та узгодження функцій дихання, кровообігу і рухового апарату в умовах максимальної м’язової діяльності.

Виділяють два види розминки — загальну і спеціальну. Мета загальної розминки: сприяти підвищенню температури тіла, збудливості нервової системи, активізацію кислородтранспортной системи, посилення обмінних процесів у м’язах. Вправи, при цьому, можуть бути самими різними. Спеціальна розминка за своїм характером повинна бути якомога ближче до майбутньої діяльності. У роботі повинні брати участь ті ж системи та органи тіла, що і при виконанні основної вправи.

Як вказують деякі спортивні фізіологи, по тривалості розминка повинна бути близько 10-30 хвилин, а перерва між розминкою і тренуванням не повинен становити більше 15 хвилин.