Зовсім скоро Blackpool Dance Festival — трохи про історію!

Зовсім скоро почнаться свято…
Блекпульский Юніорський Танцювальний Фестиваль 2018 (Blackpool Junior Dance Festival)
Блекпул, Великобританія
2 — 8 квітня, 2018 р
В рамках Blackpool Junior Dance Festival 2018 пройдуть змагання в категорії «Ювенали» для дітей у віці від 6 до 12 років і в категорії «Юніори» від 12 до 16 років. 29 турнірів по стандарту і латини, чотири командних турніру, а також змагання серед команд формейшн
1044653_625285350817701_1127648354_n
Отож поговоримо…
Блекпул — це унікальне явище в світі бального танцю. Йому довіряє абсолютна більшість танцюристів світу, незважаючи на те, що при будь-якому результаті все, крім пар переможців, так чи інакше, залишаються незадоволеними результатами. Однак потрібно бути вкрай неосвіченим або зовсім нічого не розуміти в танці, щоб ставити під сумнів його результати (це іноді властиво початківцям або незаслуженим «рейтинговим» парам). Говорячи про унікальність Блекпула, необхідно відзначити, що принцип суддівства вироблявся роками.

   Суддівство в Блекпулі проводять виключно представники Великобританії — в цьому основне правило Блекпула. Іноземців запрошують виключно для суддівства професійних або командних зустрічей, а так само для оцінювання змагань з exhibition. В основному турніри оцінюють дві групи Англійських суддів, денна та вечірня групи. При формуванні цих груп організатор пані Сандра Вілсон (Sandra Wilson) і Голова журі Блекпула пан Маркус Хілтон (Marcus Hilton) дотримуються таких критеріїв:
— претенденти-судді повинні самі бути відомими і вельми успішними танцюристами в минулому, які брали участь, в крайньому випадку, в півфінальних заходах великих міжнародних турнірів;
— танцюристи повинні бути популярними і затребуваними фахівцями в даний час;
— вони повинні бути шанованими людьми.

   Інша не менш складне завдання, що стоїть перед організаторами — склад суддів повинен бути складений так, щоб в ньому мінімальним чином одночасно перебували, а по можливості взагалі були відсутні фахівці, які практикують в одних студіях. При такому підході просто не можливо не поважати політику цього турніру. Саме те, що організатори Блекпула закладають як основу турніру, його філософію, в подальшому визначає всю атмосферу змагань — ставлення до танцюристів, глядачам, суддям, термінологію, дрескод, розпорядок і програму турнірів і т.д.

   Знаючи чудову історію цього турніру, все танцюристи усвідомлюють — їх будуть судити кращі, найавторитетніші люди. Вони є частиною тієї ж історії Блекпула — цитаделі бального танцю. Існує ще безліч різних правил турніру. Серед них таке, що навіть найкращий танцюрист, який закінчив свою конкурсну кар’єру і став суддею, в найближчий рік не зможе судити Блекпул. Його пристрасті і змагальному духу дають час заспокоїтися, щоб позбавити від спокуси і не дати встати на шлях помсти чи ревнощів до своїх вчорашніх конкурентам. Претендент на суддівство спочатку отримує запрошення судити змагання юніорів, в яких проходять початкові випробування. Після цього він може отримати запрошення в денну панель Блекпула. У денний панелі зазвичай проходять лише відбіркові тури. І лише після всього цього танцюрист може отримати підстави належати до вечірньої панелі цього великого турніру.

   Англійські судді як хороший коньяк — витримані і випробувані часом. З точки зору бального танцю вони, також як і танцюристи, виросли в «правильної» країні. Їх вчили «правильні» вчителя, які також сповідують ці історичні цінності. Вони танцювали і виросли в цих правилах, на цих турнірах, з цими традиціями. Інакше кажучи — система багатоступеневої підготовки суддів, робить Блекпул унікальним. Це єдиний в світі відбір суддів, такого немає більше ні в Італії, ні в Німеччині, ні в одній країні світу. Кожна країна має свій власний досвід, однак винаходити велосипед не треба. Як би там не було, повторити англійський досвід ймовірно вже неможливо, і навряд чи потрібно. Однак і не брати до уваги не можна, так як він є найбільш близьким до ідеалу, своєрідною дороговказною зіркою.