Докумети для перетину кордону з ЄС

Угоду про безвізовий режим України з ЄС 17 травня підписали голова Європейського парламенту Антоніо Таяні та представник Мальти, яка головує в Раді ЄС. Проте на радощах не варто забувати про основні правила при перетину кордону з ЄС.
803102_1655906
Церемонія підписання угоди про «безвіз» відбулася 17 травня у французькому Стразбурзі. Тепер у понеділок, 22 травня, текст угоди буде оприлюднено в «Офіційному журналі» ЄС, а через 20 днів після публікації воно набуде чинності.

Які документи потрібно мати?

В’їжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт.

При цьому власники «стандартних» паспортів і надалі мають право отримати візу в звичайному порядку, а от біометричний паспорт на оформлення візи у вас просто не візьмуть і порадять їхати одразу на кордон.

Безвіз для України 2017: які документи потрібні для в’їзду в ЄС без візи
Що потрібно взяти з собою у «безвізову» подорож

Що робити, якщо є дійсна віза?

Маєте чинну мультивізу в паспорті старого зразка? Спокійно користуйтеся нею до завершення строку її дії. Хочете лишити старий паспорт і оформити біометрику як другий документ? Будь ласка, це теж дозволено. Більше того, можна буде й надалі звертатися до посольства по візу, якщо ви не матимете біометричного паспорта, але виникла потреба поїхати до ЄС.

Кому дозволений в’їзд в ЄС?

В прикордонному кодексі ЄС є п’ять вимог, які поширюються як на «візових», так і на «безвізових» іноземців. В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:
мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);
можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;
мають достатні фінансові активи як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином;
не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;
не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Чи потрібні ще якісь документи, окрім паспорта?

Перелік документів, які може спитати прикордонник, наведений у додатку 1 до прикордонного кодексу ЄС і залежить від мети поїздки.

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:

запрошення на зустріч, або інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ), або квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

Для туризму або приватних поїздок у вас спитають про:

бронювання проживання або запрошення (не офіційне «візове», а довільне), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів;
зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);
маршрут чи план вашої поїздки.

Як підтвердити те, що у вас достатньо грошей для поїздки? Чи потрібна довідка з банку?

Для підтвердження фінансової спроможності достатньо буде показати: готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою), тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант), сплачене проживання та квитки, фінансові гарантії сторони, що запрошує, кредитні картки.

Зазначимо, що прикордонники не вимагають жодних довідок з банку, про нерухомість, та довідок з роботи.

Основні правила, яких потрібно дотримуватися, прибувши в ЄС

Якщо просто, то в ЄС є два ключових правила для подорожуючих: не працювати без робочої візи та дотримуватися так званого «правила 90 днів» (перебування в Шенгені не більше 90 днів на кожні 180 днів). Саме ці правила є ключовими і саме їх перевірятиме прикордонник.